תביעת פיצויים

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תביעת פיצויים

חוק פיצויי פיטורים משנת 1963 נועד להבטיח את אחת הזכויות הבסיסיות של כל עובד ועובדת: קבלת פיצויים לאחר שהם מפוטרים, וזאת על-מנת שלא ייקלעו למשבר כלכלי. הפיצויים מאפשרים להמשיך בשגרת החיים המוכרת לפרק זמן סביר עד למציאת עבודה חדשה נכון להיום, רוב העובדים השכירים במשק מקבלים את פיצויי הפיטורים דרך החיסכון הפנסיוני כשהמעסיקים מפקידים עבורם מדי חודש בסכום הנגזר מגובה השכר. יחד עם זאת יש גם מצבים שבהם נדרשת הגשת תביעת פיצויים על-מנת לקבל את הכספים להם זכאי העובד/ת. , ובמקרים אלה יש לפנות למומחים מנוסים – משרד רן סיון עורכי דין ומגשרים הוא משרד בוטיק בתחום דיני העבודה, ובפרט הוא אמון על מימוש הזכות לפיצוי הולם בעקבות פיטורים.

המצבים שבהם ניתן להגיש תביעת פיצויים בעקבות פיטורים

* ותק בעבודה – חוק פיצויי פיטורים קובע כי מי שעבד לפחות שנה במקום עבודה מסוים זכאי לפיצוי אם הוא מפוטר. למעשה, גם אם הפיטורים התרחשו סמוך לתום שנת העבודה הראשונה, המעסיק יידרש לשלם פיצויים לעובד. עבור עובדים עונתיים הוותק המינימלי הוא שתי עונות במהלך שנתיים רצופות (כשעונה מוגדרת כ-3 חודשי עבודה)

* פטירת המעסיק – במצב כזה השארים מחויבים לשלם לעובדים את פיצויי הפיטורים.

* פשיטת רגל – ובאופן דומה מצב שבו תאגיד מתפרק או נמחק.

* התפטרות בדין מפוטר – בחלק מהמקרים גם עובדים שהתפטרו מיוזמתם זכאים לקבל פיצויים, ואם לא קיבלו אותם יש להם הזכות להגיש תביעת פיצויים על-מנת לקבלם. למשל, עובד שהתפטר אחרי חתונה משום שעבר לישוב של בן/בת הזוג, התפטרות עקב התחלת שירות בצה"ל, התפטרות עקב הרעת תנאים בעבודה ועוד.

תביעות פיצויים דורשות זמינות, נחישות ואמינות

כשישנה זכאות להגשת תביעת פיצויים, כדאי כמובן לפעול במהירות על-מנת לקבל את סכום הכסף המגיע לעובד או לעובדת ללא עיכובים. במשרד רן סיון עורכי דין ומגשרים מודעים לכך ובהתאם מקפידים על זמינות גבוהה. כמו כן מתאפיין השירות של משרד הבוטיק באמינות גבוהה וביושרה מלאה, כך שההמלצה לתבוע תינתן רק כשיש בסיס חוקי, כלומר היתכנות אמיתית לקבלת התביעה. המשרד מתנהל בנחישות רבה ומביא לידי ביטוי בקיאות ארוכת שנים בתחום.

אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הדברים בכל דרך שהיא. על כל מקרה להיבחן לגופו בהתאם לנסיבות כל מקרה

תביעות פיצויים באמצעות עו"ד

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
תביעת פיצויים

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!