תביעת מעסיק

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תביעת מעסיק

מעסיקים תלויים במידה רבה בעובדים שלהם. עובדים חרוצים, אחראיים, מיומנים ומלאי מוטיבציה יזניקו את העסק קדימה ויספקו הצלחה כלכלית למעסיק. מצד שני, עובדים עלולים לגרום גם להפסדים כבדים, לעיתים במכוון. במקרים אלה עומדת לרשות המעסיקים האפשרות לתבוע עובד או עובדת שגרמו לנזק מכל סוג שהוא, כולל אחרי סיום תקופת ההעסקה. תביעת מעסיק מוגשת בדרך כלל לבית דין לעבודה, ובאופן טבעי מומלץ להתייעץ עם עורך דין שזהו תחום המומחיות שלו – במשרד רן סיון עורכי דין ומגשרים מייצגים מעסיקים במקרים כאלו שנים ארוכות, על בסיס מחויבות מלאה לשגשוג עסקו של המעסיק.

באילו מקרים כדאי לשקול הגשת תביעת מעסיק?

* גניבה – בין אם של ציוד, סחורה, מעילה בכספים, קבלת תשלום מלקוח תוך עקיפת העסק או כל דרך אחרת של לקיחת רכוש החברה והמעסיק שלא כדין.

* הפרת סודיות – חשיפת סודות מסחריים, לכל גורם שהוא, מהווה עילה לתביעה מצד המעסיקים.

* גניבת לקוחות – עובד שסיים תקופת העסקה ועבר לחברה מתחרה או פתח עסק עצמאי, ולקח איתו חלק מהלקוחות, עשוי להיתבע – ובפרט אם הפר סעיף מפורש בחוזה ההעסקה שלו. גם העברת מידע עסקי למתחרים לאחר סיום תקופת העסקה עשוי להוות בסיס לתביעה.

* הפרת אמונים – במקרים שבהם בעלי תפקידים בכירים מעלו באמון שנתן בהם המעסיק.

תביעת מעסיק: פיצוי, תביעה או גישור – כל האפשרויות למיצוי הזכויות 

בחלק מהמקרים עצם העלאת האופציה של הגשת תביעת מעסיק מניעה את העובד הסורר לפצות את מי ששילם לו משכורת ונפגע כתוצאה מפעולה שלו. במקרים אחרים התביעה גם תוגש ותידון בבית משפט או בבית הדין לעבודהאופציה נוספת היא גישור. היתרונות של תהליך הגישור הם בירור ופתרון מהיר יותר של המקרה, הימנעות מפגיעה במוניטין (לשני הצדדים, גם מעסיקים רבים לא היו רוצים ששמם יעלה בחיפוש בגוגל בהקשר של תביעה כנגד עובדים, מוצדקת ככל שתהיה), חיסכון משמעותי בעלויות. משרד רן סיון עורכי דין ומגשרים מסייע למעסיקים למצות את הזכויות שלהם בכל הדרכים הנ"ל, ותמיד על בסיס בקיאות מקצועית שהיא תוצר של עבודה ארוכת שנים.

אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הדברים בכל דרך שהיא. על כל מקרה להיבחן לגופו בהתאם לנסיבות כל מקרה

תביעת עובד כנגד מעסיק

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
תביעת מעסיק

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!