עורך דין דיני עבודה פיטורים

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עורך דין דיני עבודה פיטורים

יחסי עובד-מעסיק הם אינטראקציה בעלת אופי חוזי/מסחרי אבל בה בעת יש במקרים רבים גם רובד אישי. לכאורה הבחירה את מי להעסיק ואת מי לא נתונה אך ורק בידי המעסיקים, אולם בפועל ישנם לא מעט חוקים המספקים הגנה לעובדים. בהתאם, עובד או עובדת שפוטרו ומרגישים כי נעשה להם עוול רשאים להגיש בקשה לצו מניעה (בעיקר במגזר הציבורי) – ואם הבקשה תתקבל הפיטורים יידחו ובהמשך אף עשויים להתבטל ע"י בית הדין לעבודה .חשוב להדגיש כי גם עבור עורך דין דיני עבודה פיטורים זהו מקרה מורכב, בגלל הצורך באיזון עדין בין זכויות עובדים לזכויות מעסיקים – ולכן חשוב לפנות למומחה אמיתי בתחום. עו"ד רן סיון צבר ניסיון רחב היקף בייצוג עובדים ומביא לידי ביטוי ניסיון זה בכל מקרה שבו הוא מטפל.

באילו מצבים יוכל עורך דין דיני עבודה למנוע פיטורים?

* קביעות במקום העבודה – זכות שמוקנית לחלק מהעובדים, לא על בסיס חוק אלא מכוח חוזה (אישי או קבוצתי). במצב כזה פיטורים אפשריים רק בנסיבות ספציפיות.

* עובדת בהריון – החוק אוסר על פיטורי אישה הרה שעובדת במשך חצי שנה או יותר במקום העבודה הנוכחי, אלא אם כן התקבל היתר מיוחד ממשרד הכלכלה.

* פיטורים ללא הליך שימוע – החוק מחייב מעסיקים שרוצים לפטר עובדים לערוך להם שימוע. אופן ביצוע השימוע כפוף לכללים ברורים, והפרת אחד מהם הופכת את ההליך כולו לפסול ואת הפיטורים ללא חוקיים.

* אפליה – פיטורים על רקע מצב משפחתי, מגדר, נטייה מינית, אמונה דתית, לאום, גיל ופרמטרים נוספים אסורים על-פי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. עורך דין דיני עבודה פיטורים יוכל להוכיח שהגורם לפיטורין פסול.

* חשיפת שחיתויות – עובד שפוטר כי הצביע על מעשי שחיתות במקום העבודה זכאי להגנת החוק.

צו מניעה זמני, צו קבוע ותביעה כספית

בעזרת עורך דין דיני עבודה פיטורים לא חוקיים יוקפאו בשלב ראשון, וזאת על בסיס צו מניעה זמני שאותו מוסמך להוציא בית דין לענייני עבודה. בשלב הבא עומדות לרשות העובד או העובדת שפוטרו שלא כדין שתי אפשרויות: תביעה כספית לקבלת פיצויים או הוצאת צו קבוע כנגד הפיטורים. משרד רן סיון עורכי דין ומגשרים מספק את כל השירותים המשפטיים הרלוונטיים בזמינות גבוהה, מתוך יושרה מוחלטת ובמקצועיות גבוהה.

אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הדברים בכל דרך שהיא. על כל מקרה להיבחן לגופו בהתאם לנסיבות כל מקרה

עורך דין דיני עבודה פיטורים

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
עורך דין דיני עבודה פיטורים

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!