זכויות עובדת בהריון

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

זכויות עובדת בהריון

זכויות עובדת בהריון הוא נושא רגיש במיוחד. ישנם חוקים שונים המעניקים הגנה של ממש לעובדות הרות, מתוך הבנה כי יש מעסיקים שמעדיפים לא להעסיק אישה בהריון מחשש שהתפקוד שלה ייפגע במידה ניכרת. גם בתי הדין לעבודה מתייחסים בחומרה לפיטורי אישה בחודשי הריונה, דווקא בזמן בו היא זקוקה ליציבות ומן הסתם תתקשה למצוא עבודה חדשה. למעסיקים ישנה האופציה לקבל היתר מיוחד לפיטורים. בכל מקרה מומלץ גם לעובדת הרה שפוטרה וגם למעסיק ששוקל לפטר עובדת בהריון להתייעץ עם עורך דין בקיא בתחום. דיני עבודה הם תחום המומחיות העיקרי של משרד רן סיון עורכי דין ומגשרים, ובפרט הצטבר במשרד ניסיון נרחב בנושא זכויות עובדת בהריון.

זכויות עובדת בהריון בהתאם לוותק במקום העבודה

* עובדת עם ותק של למעלה מ-6 חודשים – על-פי סעיף 9 לחוק עבודת נשים, חל איסור לפטר עובדת בהריון כבר מהיום הראשון להריון. האיסור תקף גם אם המעסיק לא היה מודע לעובדת היותה של העובדת בהריון, ונשאר בתוקף עד שחולפים 60 ימים מתום חופשת הלידה. יחד עם זאת מעסיקים יכולים לפנות אל הממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה ולבקש היתר מיוחד לפיטורין (ובתנאי שהם נובעים מסיבה אחרת ולא קשורים כלל להריון).

* עובדת עם ותק של פחות מ-6 חודשים – במקרים אלה חוק עבודת נשים אינו רלוונטי, אבל אם מדובר במקום עבודה שיש בו לפחות 6 עובדים, עובדת שפוטרה במהלך הריונה רשאית לתבוע את המעסיק מכוחו של חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. למעשה גם במקומות עבודה קטנים יותר תיתכן עילת תביעה, על בסיס חוק יסוד כבוד האדם וחירותו או על סמך דיני החוזים.

טיפול מיידי ומקצועי

משרד רן סיון עורכי דין ומגשרים עוסק בהיבטים השונים של זכויות עובדת בהריון על בסיס בקיאות מעמיקה – הן בחוקים הרלוונטיים והן בפסיקה העדכנית שמשקפת את רוח הזמן. עו"ד רן סיון, חבר בוועדה לדיני עבודה של לשכת עורכי הדין במחוז צפון, מקפיד על זמינות גבוהה הנדרשת מאופי מקרים אלה, ועל יושרה מוחלטת כך שהלקוחה תדע בדיוק מהן הזכויות שלה וכיצד צפוי להתנהל התהליך בעניינה.

אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הדברים בכל דרך שהיא. על כל מקרה להיבחן לגופו בהתאם לנסיבות כל מקרה

מהן הזכויות של עובדת בהריון?

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
זכויות עובדת בהריון

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!