תאונות תלמידים

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תאונות תלמידים

בישראל קיימת חובה לערוך פוליסת ביטוח תלמידים לכל תלמיד מגיל 3 ועד גיל 18 וזאת באחריות המוסד החינוכי ו/או באמצעות הרשות המקומית, כאשר בתחילת כל שנת לימודים המוסד החינוכי גובה על כך תשלום.

למרות הדעה הרווחת כי ביטוח תאונות תלמידים תקף רק בהימצאות התלמיד במוסד החינוכי, לא כך הם פני הדברים. ביטוח תאונות תלמידים חל בכל מקום, בכל שעה, ובכל יום, גם בימי החופש הגדול.

חשוב לדעת, כי עצם קרות האירוע התאונתי, יש בו כדי לחייב את חברת הביטוח (תחת הסייגים שבפוליסה) בתשלום פיצויים וזאת גם ללא קשר באם הייתה רשלנות כזו או אחרת.

במקרים בהם עולה כי הייתה רשלנות מצד גורם כלשהו, ישנה כמובן, בנוסף לפנייה לחברת הביטוח, אפשרות של תביעת נזיקין עצמאית כנגד מי שהתרשל וגרם לנזק.

ביטוח תלמידים כולל בתוכו כמעט כל סוג של פגיעה, וכאמור, בין אם התרחשה בין כתלי בית הספר, בין אם בבית ואפילו בחו"ל: נפילה ממקום גבוה, פציעה כתוצאה מקטטה, נפילה מאופניים וכו'.

ביטוח בחוגי ילדים

כאמור, לכל ילד קיימת פוליסת תאונות אישיות אשר נרכשת ע"י המוסד החינוכי והיא תקפה בכל יום, בכל מקום ובכל שעה.

היות ופוליסת ביטוח תלמידים הנה מוגבלת מבחינת הכיסוי שהיא מעניקה במקרה של פציעה, הרי שעל ההורים מוטלת האחריות לבדוק האם קיימים ביטוחים נוספים אשר יוסיפו ויתנו מענה במקרה הצורך.

אז מה עושים?

ראשית, יש לבדוק האם מפעילי החוג רכשו פוליסת תאונות אישיות עבור כל הילדים המשתתפים בחוג. כאן המקום לציין, כי בעקבות התיקון לחוק הספורט, לא חלה יותר החובה על מועדוני ספורט לרכוש ביטוח תאונות אישיות לחניכים ולכן יש לבדוק זאת באופן אישי.

שנית, יש לבדוק האם למפעילי החוג יש ביטוח צד ג'.

פוליסה כזאת מעניקה הגנה למפעילי החוג במידה ויתברר כי פעלו ברשלנות וכתוצאה מרשלנותם נגרמה פגיעה, דוגמה: חלון שבור, שימוש במתקנים ללא בדיקות בטיחות וכד'.

במקרה בו יעלה חשש לרשלנות מצד מפעילי החוג, ולא נרכש ביטוח צד ג' מצדם, יש להגיש תביעת נזיקין ולקבל פיצוי בעבור הנזק שנגרם כתוצאה מרשלנותם.

אם חלילה ילדכם נפגע, יש לאסוף את כל החומר הרפואי ולפנות לחברת הביטוח. במקביל, מומלץ מאוד לפנות לעו"ד המתמחה בתחום לשם קבלת סיוע ולמיצוי הזכויות מול כל הגורמים הרלוונטיים.

המידע הרב באתר מובא כשירות, אין לראות בו כייעוץ משפטי וחשוב לבחון כל מקרה לגופו.

אנו נשמח לסייע בכל שאלה, לכוון להדריך ולייצג אתכם בכל נושא בדיני הנזיקין.

לפנייה בכל שאלה לעורך דין דיני נזיקין:

טלפון: 04-6468880 מייל: office@ransivan.co.il

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
קרדיט: freepik

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!