הטרדה מינית

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הטרדה מינית

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה דרמטית במקרי ההטרדות המיניות המתפרסמות בכלי התקשורת וזאת הודות לעלייה במודעות ולהבנה כי בהטרדה מינית יש משום הפרת זכויות בסיסיות, היא מהווה עוולה אזרחית ומעל לכל, הנה עבירה פלילית שעונשים כבדים בצידה.

מסקר שערך המשרד לביטחון פנים, נמצא כי אחת מכל שלוש נשים הותקפה או הוטרדה מינית במהלך חייה. מסקר זה, אשר מדד בין השאר את תחושת הביטחון של הנשים בישראל, עולה כי 67% מהנשים היהודיות חיות בחרדה מתמדת מפני תקיפה מינית.

מהי הטרדה מינית?

הטרדה מינית לפי החוק למניעת הטרדה מינית, היא אחת מן המעשים האלה: מעשים מגונים; הצעות חוזרות בעלות אופי מיני; התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעוניין בהתייחסויות האמורות; התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית; פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו.

ההתנהגויות הנתפסות בעיני למעלה מ-95% מהציבור כהטרדה מינית הן מגע וחיכוך בלתי רצויים, גהירה ודחיקה לפינה, לחץ בלתי רצוי לפעילות מינית, מכתבים ושיחות טלפוניות לא רצויים הנושאים אופי מיני. נוסף על כך, אחוז גדול רואה גם בלחץ לא רצוי לבילוי משותף, בבדיחות סטריאוטיפיות או סקסיסטיות, ובמבטים עורגים בלתי רצויים, התנהגויות המהוות הטרדה מינית.‏

יש הטרדות אקראיות, למשל כשאדם מתחכך באישה העוברת מולו ברחוב, או יושבת לידו באוטובוס, ויש הטרדות שיטתיות, למשל – כשמעסיק מטריד עובדת שלו.

ניתן למצוא מספר מרכיבים המשותפים לכל ההגדרות: התנהגות המכוננת את ההטרדה המינית; היות ההתנהגות בלתי רצויה לאחר; ממד מיני בהתנהגות ותחושת האובדן או הנזק שנגרם לקורבן (ויקיפדיה).

פיצוי בגין הטרדה מינית

הטרדה מינית, חוץ מהיותה עבירה פלילית ועונשים כבדים בצידה, מהווה בנוסף עוולה אזרחית שבגינה יכול אדם להגיש תובענה לבית המשפט.

תובענה כזאת, יכול שתהיה על נזק שניתן להעריכו (אבדן ימי עבודה, טיפול רפואי וכד') ובנוסף, יכול בית המשפט לפסוק פיצוי ללא הוכחת נזק.

החוק למניעת הטרדה מינית קובע שבית המשפט רשאי לפסוק בשל הטרדה מינית או בשל התנכלות פיצוי שיכול להגיע עד סך 120,000 שקלים חדשים, ללא הוכחת נזק.

לפיכך, נפגע/ת מהטרדה מינית, יכול/ה לתבוע פיצויים גם שהוכיח/ה נזק, וזאת ללא תקרה וגם במידה שלא הוכיח נזק בסכום של עד 120,000 ₪ .

משרדנו מייצג נפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתביעות אזרחיות ודואג למיצוי הזכויות האזרחיות של הנפגע/ת ולקבלת פיצוי הולם.

המידע הרב באתר מובא כשירות, אין לראות בו כייעוץ משפטי וחשוב לבחון כל מקרה לגופו.

אנו נשמח לסייע בכל שאלה, לכוון להדריך ולייצג אתכם בכל נושא בדיני הנזיקין.

לפנייה בכל שאלה לעורך דין דיני נזיקין:

טלפון: 04-6468880 מייל: office@ransivan.co.il

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
קרדיט: freepik

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!