ביטוח לאומי

לקביעת פגישה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביטוח לאומי

משרדנו מייצג תובעים בעיקר בתביעות הקשורות בתאונות עבודה ובמחלות מקצוע.

לאדם מן היישוב בד"כ אין את הידע, הניסיון והסבלנות להתמודד עם המוסד לביטוח לאומי.

הגשת תביעה לביטוח הלאומי יכולה להיות במגוון רחב מאוד של מקרים, הן רפואיים (במגוון עצום של מחלות) והן לתביעת גמלאות שונות.

כמו כן, ישנם המון תקנות, חוקים ופסיקה אשר יש לשלוט בהן כדי להביא למיצוי הגמלה המשולמת וזאת אף לצד עמידה בלוחות זמנים אשר קבועים בחוק הביטוח הלאומי.

פגיעה בעבודה

על פי חוק הביטוח הלאומי, כדי שפגיעה בעבודה תוכר כתאונת עבודה, עליה להתרחש תוך כדי ועקב העבודה, או בדרך אל העבודה ובחזרה ממנה.

נפגעתם בעבודה? להלן 5 טיפים יקרי ערך:

  1. הדבר החשוב ביותר – כאשר פונים בפעם הראשונה לרופא, יש לציין בבירור שהפגיעה ארעה בעבודה. לפרט ככל שניתן ולדאוג שהרופא מציין את כל מה שתיארתם בפניו.
  2. לאחר מכן, יש לשוב אל הרופא מצוידים בטופס ב/ל 250 חתום ע"י המעסיק (או ב/ל 283 לעצמאי) ולקבל "תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה". (אם מצבכם מאפשר זאת, ניתן לעשות את שני השלבים מעלה באותו מעמד)
  3. בדקו האם יש לכם פוליסות ביטוח המכסות אבדן כושר עבודה. לרובנו יש פוליסות פרטיות לצד ביטוחי הפנסיה וביטוח מנהלים. כנסו לאתר הר הכסף ובבדיקה פשוטה תגלו פוליסות ישנות ששכחתם מקיומן –
  4. לנפגע עבודה אשר פנה לביטוח הלאומי מגיעים בד"כ דמי פגיעה המשולמים למשך 3 חודשים. במידה וכתוצאה מהפגיעה נגרמה גם נכות, הנפגע יהיה זכאי לקצבה או למענק נכות (תלוי באחוזי הנכות).
  5. פנו לעורך דין.

מחלת מקצוע

בניגוד לתאונת עבודה המהווה אירוע חד פעמי וברור, ישנן מחלות אשר נגרמות כתוצאה מהעבודה ומתהוות במשך הזמן כמו ירידה בשמיעה וטנטון עקב חשיפה לרעש חזק, בעיה אורתופדית כתוצאה מחזרה על אותה פעולה מס' רב של פעמים (קופאי/ת בסופר, נהג מלגזה וכד'). גם במקרה זה ניתן לקבל פיצוי מהביטוח הלאומי. (ראו מאמרי בעניין מיקרוטראומה).

אל תוותרו על שירותי עו"ד הבקיא בחוקי הביטוח הלאומי וחברות הביטוח. עורך הדין יחסוך לכם המון זמן וטרטור, ישמור על זכויותיכם וימקסם עבורכם את הפיצוי המגיע לכם מכל הגופים, ויבחן במקביל האם יש לקבל פיצוי גם מהמעסיק בשל מקרה של רשלנות.

אל תפנו לביטוח לאומי ללא עו"ד! זאת לא קלישאה או קמפיין פרסומי, זאת המציאות.

המידע הרב באתר מובא כשירות, אין לראות בו כייעוץ משפטי וחשוב לבחון כל מקרה לגופו.

אנו נשמח לסייע בכל שאלה, לכוון להדריך ולייצג אתכם בכל נושא בדיני הנזיקין.

לפנייה בכל שאלה לעורך דין דיני נזיקין:

טלפון: 04-6468880 מייל: office@ransivan.co.il

לשיתוף ברשתות החברתיות :
לקביעת פגישה
השאירו פרטים ואנחנו ניצור אתכם קשר
קרדיט: freepik

תפריט נגישות

שלחו ווצאפ!
1
💬 צריכים יעוץ?
Scan the code
שלום!
משרד עורכי דין ומגשרים רן סיון
קבעו פגישה עכשיו בווצאפ!